Aktualno

Nesreče v cestnem prometu 19. 10. 2019 11.25
Nesreče v cestnem prometuOb 11.23 sta na Ižanski cesti na Igu trčili osebni vozili. Gasilci GB Ljubljana so zavarovali kraj nesreče, odklopili akumulatorja, očistili vozišče razlitih motornih tekočin in delov vozil ter nudili prvo pomoč ponesrečencema do prihoda reševalcev NMP Ljubljana, ki so ju nato na kraju oskrbeli in prepeljali v UKC Ljubljana. Preberi več >>

Mostiščar oktober 2019
Spoštovani bralci, pred vami je oktobrska številka Mostiščarja. Z naslovnice vaspozdravlja prizor z osrednjegaobčinskega dogodka preteklega meseca, iz Ižanskega sejma, ki je tesno povezan s čebelarsko dejavnostjo - ta ima pri nas že zelo dolgo tradicijo. Verjetno ste opazili gradbišče v središču Iga, ... Preberi več >>

Simbolična zasaditev breze
Občina Ig je ob pričetku gradnje gradnje Interpretacijskega centra, v katerem bo predstavljena biotska raznovrstnost in kulturna dediščina kolišč na Ljubljanskem barju, v sredo, 09.10.2019  pripravila dogodek; simbolična zasaditev breze. Dogodka se je udeležil minister za kulturo mag. Zoran Poznič, ... Preberi več >>

Javna razgrnitev predloga modelov vrednotenja nepremičnin
Občane obveščamo, da bo od 1.10.2019 do vključno 30.10.2019 na Občini Ig potekala javna razgrnitev predloga modelov vrednotenja nepremičnin, ki ga je pripravila Geodetska uprava Republike Slovenije. Predlog modelov vrednotenja bo s 1.10.2019 dostopen tudi na Portalu množičnega vrednotenja nepremičnin ... Preberi več >>

Gradnja objekta 'Interpretacijski center Ig' se je začela
V sklopu kohezijskega projekta 'Na-kolih' se je gradnja Interpretacijskega centra Ig, ki obsega novogradnjo, rekonstrukcijo kašče, zunanjo in komunalno ureditev, začela. Najprej so izvajalci očistili lokacijo, izvedli zakoličbo objekta in postavili gradbiščno ograjo. Interpretacijski center bo ... Preberi več >>

Avtobusni prevozi
Občina Ig je v dogovoru z LPP, prilagodila vozne rede za redne avtobusne prevoze. Spremenjeni vozni redi bodo stopili v veljavo s ponedeljkom, 23. 09. 2019. Vozni red za linijo 19I, najdete na sledeči povezavi. Vozni red za ostale linije v občini pa je na voljo spodaj, v priponki, ali na sledeči ... Preberi več >>